שיפוץ המטבח הביתי

אין זה סוד שהמטבח הביתי מהווה לרוב את לב ההתרחשות בבית; לפיכך, שיפוץ מטבח עשוי להעניק לדירה ולבית תחושת התחדשות ורעננות, גם במידה שזה בא על חשבון שיפוץ חדרים אחרים בבית ודחייתו לימים מאוחרים יותר.

כולם מעדיפים מטבחים מעוצבים, מאובזרים היטב, בעלי חלל רחב ותאורה מרשימה, המעניקים את ההזדמנות לבשל ארוחות גורמה או ארוחות פשוטות יותר, המשרים אווירה חמימה וביתית. ברור כשמש כי המשפחה עצמה אחראית על רוב המרכיבים שהוזכרו, אולם כאשר כל זאת נעשה במטבח מעוצב, הרי שהחוויה יכולה להתעצם עשרות מונים.
שיפוץ מטבח אינו חייב להיות ממושך מאוד או יקר, אולם מסוגל להעניק לבית משב של רענון בריא.

אפשרויות שונות של שיפוץ יעיל למטבח מעוצב

ארונות מטבח תופסים שטח ניכר מכלל חלל המטבח. מסיבה זו, ארונות מטבח יכולים לתרום משמעותית, הן לעיצוב והן לאווירה במטבח. רענון או החלפה של שהארונות עשויה לשנות לבלי היכר את התחושה והמראה במטבח הביתי כולו. על אף כך, שינוי רציני במבנה הארונות עשוי לחייב תכנון-מחדש של המטבח, כיוון שגודל הארונות ואופן פרישתם בחלל המטבח מכתיבים את עיצובו. בניגוד לזאת, החלפה מינימאלית יותר, הכרוכה רק בצביעת דלתות הארונות מחדש, עשויה להיחשב לשיפוץ פחות דרמטי, אולם אפקטיבית לא פחות, ויכולה בעיקר לחסוך בזמן השיפוץ, כמו גם בעלויות.

אפשרות נוספות לעיצוב ארונות מטבח היא להחליף את הדלתות לכאלו העשויות חומרים אחרים – למשל, להוסיף שילוב חלונות זכוכית. לדרך זו של שיפוץ יש אפקט משמעותי למדי וגם כאשר העלות גבוהה יחסית, הרי שעדיין אין צורך להחליף את פנים הארון ולשנות מיקומים.

עדכון אבזרי המטבח כפתרון חסכוני

דרך נבונה נוספת לקבלת תחושה של מטבח מחודש ומעוצב, היא על-ידי רענון האבזרים שבו. באם המקרר, המיקרוגל או התנור פועלים היטב, הרי שאין צורך לרכוש חדשים ולהביא להוצאות מוגברות. דווקא האבזרים היותר קטנים עשויים להשרות מראה מטבח חדש כמעט: תאורה שונה, שימוש בחלקי שיש או חרסינה, ידיות חדשות לארונות ולמגירות, ברזים חדשים או רגלי שולחן חדשות. גם רענון כלי הבישול או האוכל יעניקו שינוי הניכר היטב בחלל המטבח – מה שישפיעה על התחושה הכללית; ללא ספק, צבעים חדשים וצורות שונות במטבח יכולים להשפיע על תחושות השוהים בו – בעיקר על אלו המבלים בו זמן רב במשך היום.

שיפוץ מטבח – דברי סיכום

אם גם אתם מעוניינים בעדכון וחידוש המטבח – אל תחששו משיפוצו!