עיצוב מטבחים – סגנונות שונים ולא כמו שחשבתם

מטבחים מעוצבים כבר מזמן אינם דבר שנדיר למצוא. עיצוב המטבח בימינו תופס חלק מרכזי למדי בתכנון הכללי של הבית. קיימים סגנונות עיצוב שונים של מטבחים. כדאי ורצוי להכיר עיצובים קיימים טרם קבלת החלטה בנוגע לעיצוב המטבח.
הסגנונות השונים הקיימים בהיצע המטבחים של ימינו נבדלים בקווים המנחים, בדרישות החלל המתאים למטבחים אלו וכן בדרישת ושל לקוחות שונים. עיצובי המטבח נבדלים בעיקר בגישה הננקטת במלאכת העיצוב עצמה.

מטבחים מודרניים

אחד מעיצובי המטבח הפופולאריים כיום, הוא עיצוב מודרני. ללא קשר באם מדובר על עיצוב מטבחים זולים או מטבחים יוקרתיים – התקציב המוקדש לעיצוב המטבח אינו מהווה (תמיד) שיקול מרכזי בבחירת העיצוב, אבל הוא יכול להוות. העיצוב המודרני מסתמך על הגישה על-פיה המטבח הוא מקדש אוכל. מטבח מודרני דורש חלל אחד גדול מרכזי, משותף לסלון ולמטבח. מטבח בעיצוב מודרני עוטף לרוב שולחן הממוקם במרכז המטבח ומשמש את דיירי הבית ואת אורחיהם לארוחות גורמה או ארוחות פשוטות ויומיומיות יותר.

מטבחים כפריים

המטבח הכפרי נשען על התחושה של קדמת דנא. מטבחים בעיצוב כפרי משיבים אותנו לימי עבר, ימים בו המטבח תפקידו היה אחד ויחיד: לשמש חלל להכנת אוכל לדיירי הבית ואורחיהם. הוא היה פונקציונאלי ומותאם לשימושים פרקטיים באופן מרבי. מטבח כפרי בנוי לרוב סוגי עץ שונים, לרוב בגוונים כהים. מחבתות וסירים מצויים תלויים על הקירות, גם התבלינים גלויים לעין, כמו גם אלמנטים אחרים, העושים את המטבח מקום אידיאלי להכנת ארוחות מסוגים שונים. זהו מטבח שאמור להחזיר אותנו לעבר, לחוויות של פעם. עיצוב מטבחים בסגנון כפרי מעניקים דגש על אלמנטים שתפקידם להשרות תחושה של המטבח הישן והטוב של פעם.

מטבחים בעיצוב אקסטרים

ישנו סוג נוסף של עיצוב מטבחים: עיצובי אקסטרים. מטבחים בעיצוב זה משלבים סגנונות נועזים ומנוגדים. עיצוב מטבחים אלו משלבים צבעים מנוגדים – שילובי לבן ושחור, לדוגמא. מטבח כזה מושך תשומת לב חזקה למדי וקשה להתעלם ממנו.

עיצוב מטבחים – דברי סיכום

לאחר שסקרנו בקצרה את הסוגים העיקריים בעולם עיצוב המטבחים, נאמר כי לפני בחירת סגנון העיצוב של המטבח החדש שלכם, ראוי לבחון את הסגנונות השונים הקיימים בימינו. באם אתם יצירתיים, ייתכן שתוכלו לשלב בין סגנונות שונים, תוך שאתם יוצרים את הסגנון הייחודי לכם והתפור בדיוק למידותיכם! זכרו לבחון כל עיצוב ועיצוב, תוך שאתם מוודאים שהוא מתאים לתפיסתכם ולחלל העמוד לרשותכם.