דלתות פנים מעוצבות – מה רציתם לדעת ועוד לא העזתם לשאול?

התקדמות טכנולוגיות והתפתחות יצירתית במבחר גדול של תחומים בימינו אינן פוסחות על עולם עיצוב הפנים. עולם זה מציע מגוון נרחב של אפשרויות, אותן ניתן לשלב בבית ובמרחבים אחרים, בכדי לשוות לו מראה מתאים ומיוחד. גם דלתות הבית הן בעלות תפקיד חיוני למדי ביצירת המראה הנכון והן מחזיקות בהשפעה משמעותית על המראה הכללי.

דלתות ביתיות הן פריט שחשוב לדעת לבחור, בין אם מדובר בדלתות פנים מעוצבות, או בדלתות פנים בסגנון פשוט יותר. כיצד נדע לבחור דלתות המתאימות לעיצוב הכללי של הבית שלנו? במאמר זה ניגע במספר נקודות חשובות (אם כי לא בכולן) אליהן כדאי לכם להיות ערים בתהליך הבחירה החשוב הזה.

דלתות פנים מסייעות להענקת פרטיות בתוך הבית, אולם מלבד זאת, הן מהוות כלי המסייע בעיצוב נוסף של הבית. בבחירת פריטים כגון רהיטים, שטיחים, דלתות, רצפות, חלונות וכדומה, יש לזכור כי מדובר באלמנטים אינטגראליים בעיצוב פנים הבית.

רצוי לחשוב, מלבד עיצוב הדלתות עצמו, כיצד אותו עיצוב משתלב עם עיצוב שאר האלמנטים הביתיים. הווה אומר – עד כמה שדלת פנים יכולה להיות מעוצבת, יפה, מסוגננת ומרשימה, היא עשויה שלא להתאים לעיצוב הבית. לפיכך, ככל שנשכיל לבצע התאמה טובה יותר של דלתות הפנים לעיצוב הביתי, נוכל ליצור עיצוב ביתי הומוגני והרמוני יותר.
את דלתות הפנים הביתיות יש להתאים לעיצוב הביתי מבחינת העיצוב הכללי, מבחינת הצבע וכן מבחינת חומרי הגלם המרכיבים אותן. דוגמא מתאימה כאן תהיה מקרה של התקנת דלתות פנים עשויות זכוכית, שלא יתאימו לכל בית שהעיצוב הכללי שלו מתבסס על עץ (בית בסגנון כפרי, למשל) ובעל מראה עתיק.

מראה הבית הכולל – התייחסות כללית

אלו המעוניינים בשילוב דלתות פנים מעוצבות בבית ומעוניינים לבצע זאת באופן הנכון ביותר, ראשית כל, חשוב שיבחנו את המראה הכולל. ישנם סוגים וסגנונות שונים של דלתות ביתיות, בעלות עיצוב שונים ומעניינים. באם הבית מעוצב בסגנון כפרי (שהוצג קודם כדוגמא), הרי שרצוי לבחור דלתות פנים עשויות עץ ובעיקר כאלו בעלות מראה טבעי יותר, שישתלב כראוי לצד האלמנטים הביתיים האחרים שהותקנו, נקבעו או הונחו בחלל הבית. באם, לעומת זאת, הבית מעוצב בסגנון חדשני מודרני (שלעיתים מכונה גם סגנון "היי-טק") ייתכן שתתעניינו בדלתות בעלות מראה ייחודי מודרני מושקע למדי).

דלתות אלו ידעו להשתלב מצוין במראה הביתי הכללי, תוך שהן יוצרת את העיצוב המתבקש, בהרמוניה מושלמת.