דלתות – מה שכדאי לדעת

ניתן בימינו לרכוש דלתות העשויות ממגוון של חומרי גלם ומעוצבות בעיצובים מרהיבים שונים, בין אם מדובר בדלת ראשית (כניסה) או בדלת פנים. השיקולים בבחירת דלתות למשרד או לבית הם הרבים וכוללים, בין היתר, את איכות הדלת, מחיר, הליך התקנה, עמידות לאורך זמן ועוד.

סגנונות

בבואנו לבחור דלתות לבית, יש לעשות את ההבדל בין דלת פנימית לדלת כניסה. דלת כניסה – תפקידה להגן על שוכני הבית, למנוע חדירת רעשים לבית ולבודד קור וחום; כיוון שמדובר בפריט הביתי הראשון הנחשף לעיניהם של אורחים ועוברים ושבים, הרי שניתן (שלא לומר, כדאי) להשקיע בעיצוב הדלת, תוך התאמתה לעיצוב הכללי של הבית. דלת פנים – תפקידה לספק אינטימיות ופרטיות; עליה להשתלב כראוי בחלל הבית ועיצוב הפנים ומסיבה זו – רצוי להיוועץ עם אנשי מקצוע שיסייעו לכם בבחירת דלת פנים איכותית ומרשימה, שתתאים לריצוף ולגווניי הקירות. דלתות פנים מגיעות במגוון סגנונות מעוררי עניין, למשל – היי-טק, מודרני, קלאסי ועוד.

דלתות מעוררות התפעלות – דלתות אטומות או דלתות עם זיגוג

דלתות אטומות הן בעלות אמירה מאוד מסוימת: השמירה על האני הפרטי בקונספט העיצובי, תוך שידור שהבית אינו נזקק להרבה מרחב פתוח; דלתות בעלות זיגוג, לעומת זאת, משדרות רכות ומנצלות את אור השמש תוך שהן מניחות לו לחדור הביתה ולחמם את החלל.

דלתות במרחב העיצובי משמעותן רבה בקרב מצבי פנים; אלו מעניקים דגש רב לתפיסה על-פיה דלת כניסה היא רהיט לכל דבר ועניין ויש יאמרו שאף מעבר לכך. התפיסה הרווחת בימינו היא שדלתות כניסה נמצאת בראש סדרי העדיפויות כשעוסקים בתכנון עיצוב הבית.

עמידות

קיימת חשיבות בפרמטרים של עמידות ואיכות הדלת. דלת היא לא פריט שמחליפים על כמה חודשים; לפיכך, מומלץ להשקיע את המרב בדלת איכותית של יצרן מוביל ומוכר. דלת כניסה, כידוע, חשופה לתנאי מזג אוויר שונים, מה שמגביר את חשיבותה של קבלת החלטה נכונה, להבטחת עמידות גבוהה למשך זמן, זאת בעוד דלת פנים איכותית לא תתבלה בזמן קצר. כדאי לזכור גם ששטיפת הבית עשויה להוביל להתרכזות פריטים שונים מתחת לדלת, ועלולה להביא לנזקים שונים ורטיבות תחת הדלת – ולכן יש לבחור בדלת האידיאלית שתמנע באופן מקסימאלי נזקים אפשריים.

מנגנון פתיחת הדלת

עד לפני שנים מעטות, נאלץ הצרכן הישראלי לרכוש דלתות בעלות מנגנון פתיחה החוצה או פנימה; כיום, מציעים יצרני דלתות מובילים גם דלתות הזזה, התופסות מקום קטן משמעותית וכן ניתנות לעיצוב, בהתאמה לעיצוב החדר.